Dernek Başkanımız Arif SAYLAM’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Dernek Başkanımız Arif saylam 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı bildiride tüm kadınların gününü kutladı

“Aile kurumunun temel taşı olan, giderek güçlenen ve sesini duyuran Türk kadını, uygar ve gelişen ülkemizin temel dokusudur. Yaşamın her alanında yer alan kadınlarımız toplumsal gelişmede önemli bir güç oluşturarak toplum içinde saygın görevler üstlendikleri gibi sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir toplumum oluşmasının da temel dayanağı olmuşlardır.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde, dünyanın pek çok ülkesinde gündeme dahi gelmemişken Türk Kadınının toplumda olması gereken yeri alması, Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaşlaşma kararlılığının en açık ifadesi ve başarısının da en önemli göstergesi olmuştur. Cumhuriyetimizin yükselmesinde, demokrasimizin gelişmesinde ve kültürümüzün çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarılmasında eğitimli, çalışkan, özgür düşünceli ve erdemli Türk Kadınına büyük görevler düşmektedir.

Yaşamımızın her alanında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, değerlerimizin yaşatılmasında sergiledikleri özveri ve dayanışmayla her türlü takdire şayan olan kadınlarımız her zaman başımızın tacıdır.

Geleceğimizi ellerinde yoğuran, topluma sağlıklı bireyler yetiştiren ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olan kadınlarımıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek; Onlara karşı her zaman sevgi, saygı ve hoşgörüyü temel ilke edinerek sorunlarına çare üretmek görevlerimiz arasındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle her türlü ayrımcılığın ve kadına Şiddetin sona erdiği, Kadınların Kültürel, Ekonomik ve Siyasi hayatta hak ettikleri yeri aldığı bir dünya temennisiyle, başta Şehit ve Gazi anneleri, Eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın“DÜNYA KADINLAR GÜNÜ”nü kutluyorum dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir